Kombinētas ādas kopšanas pamācība

Kombinēta āda ir Ziemeļeiropā visvairāk izplatītais ādas tips. Tās rašanos veicina mūsu ēšanas paradumi, gadalaiki un nepastāvīgais klimats – vējš, lietus, saule.

Kombinēta āda jākopj ļoti uzmanīgi, jo tā ir taukainās un sausās ādas sajaukums. Ādai ir pazemināts mitruma sastāvs, un var parādīties lūpoši plankumi un apsārtums. Šādā ādā ir pavājināta asinsrite, un sejas krāsa nav veselīga.

Centrālā daļa jeb T zona pār pieri, uz leju pa degunu un zodu parasti ir taukaina, un tā jākopj kā taukaina āda. Pārējā sejas daļa mitruma trūkuma dēļ ir sausa un plēkšņaina, un tā jākopj kā sausa āda. Tas, protams, neizslēdz arī citas taukaino un sauso ādu kombinācijas. Ja nav īsti saprotams, kuras ir sejas taukainās un kuras – sausās vietas, stundu pēc mazgāšanās jāpiespiež pie sejas salvete. Plankumi uz tās norādīs taukainās sejas vietas.

Kombinētai ādai nepieciešama dubulta kopšana. Kopjot visu seju kā taukainu, sausās vietas kļūs vēl sausākas un savilktākas. Savukārt, kopjot visu seju kā sausu, palielināsies tauku daudzums, kas var būt iemesls dažādiem sejas defektiem. Tas nozīmē, ka katra sejas daļa jākopj atsevišķi, lietojot atbilstošus līdzekļus. Tas nav ne tik grūti, ne sarežģīti un rezultātā iespējams iegūt maigu, gludu un tīru ādu.

Ieteikumi kombinētas ādas kopšanai:

Izvēlas eļļu saturošu acu kosmētikas noņēmēju un rūpīgi notīra kosmētiku no acu rajona plānās, sausās ādas. Pilnīgai kosmētikas noņemšanai lieto vates kociņu. Pārpalikumu noskalo ar vēsu ūdeni.

Seju tīra ar putojošām šķidrām sejas ziepēm, tā notīrot sejas taukainās vietas. Poras uz deguna paliks atvērtas; tas palīdzēs novērst pinnes. Mitrā ādā viegli ieziež ziepes, īpaši tās taukainajās vietās. Atstāj ziepes uz sejas dažas sekundes, lai netīrumi izšķīst, tad noskalo ar vēsu ūdeni. Tīrīšana ir pati svarīgākā lieta kombinētas ādas tipa īpašniekiem.

 

Lai ādas sausās vietas ik dienas tiktu gan tīrītas, gan nomierinātas, sejas vakara tīrīšanai izmanto kosmētisko pieniņu. Tas līdzsvaros ādas taukainību sejas sausajos un taukainajos rajonos. Rūpīgi uzklāj pieniņu, sevišķi sausajās vietās, pēc tam noņem ar vates tamponu.

Ādas atsvaidzināšanai nepieciešami divi dažāda stipruma toniki, stiprāko losjonu lieto taukainajām vietām, maigāko – sausajām. Tas nemaksās dārgi, ja no katra ņemsi pavisam nedaudz. Seju tīra ar vates tamponu.

Mitrinātāju klāj uz sejas, īpašu uzmanību pievēršot tās sausākajām vietām. No taukainajām sejas vietām ar salveti noņem mitrinātāja paliekas. Tā seja būs saņēmusi tai nepieciešamo barošanu.

Dienas krēmam jāizvēlas vieglas, mitrinošas emulsijas un krēmi, bet sausākām ādas zonām – serumi. Kombinētas ādas gadījumā ir ļoti būtiski līdzsvarot tās mitruma sastāvu. T zonas spīdumu var mazināt ar matējošu krēmu.

Arī masku izvēle ir liela: taukainajai zonai piemērotas tīrošās un poru sašaurinošās mālu vai dūņu maskas, bet sausākām vietām mitrinošās krēmveida vai želejveida maskas.*

Ieteicamos produktus no franču kosmētikas zīmola Mary Cohr Jūs varat iegādāties salonā “Beauty Expert”, Baznīcas ielā 31, Rīgā.

beauty_expert_logo_new

* informācijas avots: http://www.irlaiks.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s