Jutīgas ādas kopšana

Jutīga āda parasti ir ļoti plāna, reizēm nedaudz par sārtu. To viegli iespaido kopšanas līdzekļi un ārējie faktori. Jutīgai ādai ir tieksme uz apsārtumu un alerģiju, nereti vērojams sīks asinsvadu zīmējums uz vaigiem un deguna. Izšķir vairākas jūtīguma pazīmes.

Ja šķiet, ka kāds no kopšanas līdzekļiem ādu kairina, ādu notīra ar pilnpienu un samitrina ar glicerīna un rožūdens šķīdumu. Tas kairinājumu novērsīs.

Ieteicams izvēlēties ļoti maigus hipoalerģiskos kopšanas līdzekļus, kas paredzēti īpaši sausas ādas aizsardzībai. Šie līdzekļi pasargā seju no kairinātājiem, piemēram, smaržām, kas padara ādu sausāku, izraisa durstošu sajūtu vai pat alerģisku reakciju.

Der atcerēties, ka ādas stāvoklis ir atkarīgs no:Rosacea

  • Iedzimtības;
  • Pareizas kopšanas;
  • Ārējās vides iedarbības ( solārijs, saule, vējš);
  • Dzīvesveida ( miegs, pārslodze);
  • Ēšanas paradumiem (Visnevēlamākā ir lielu sāls daudzumu saturošu pārtikas produktu lietošana un liela šķidruma daudzuma uzņemšana pirms iemigšanas, ādu negatīvi ietekmē arī stipra tēja un kafija, smēķēšana un alkoholisko dzērienu lietošana).

Padomi jutīgas sejas ādas kopšanā

  • Jāpārliecinās, ka kosmētika, kuru lieto, ir hipoalerģiska, un tā vienmēr pilnīgi jānotīra no sejas. Vispirms ar nomierinošu acu kosmētikas noņēmēju attīra ādu ap acīm. Tīrīšana jāsāk ar vates tamponu, bet sīkāko daļiņu notīrīšanai lieto vates kociņu.
  • Sejas mazgāšanai nav ieteicams lietot šķidrās ziepes, kā arī parastās ziepes, jo tās attauko un sausina ādu, tādējādi padarot to vēl jūtīgāku. To vietā var izmantot maigu hipoalerģisku attīrošu pieniņu.
  • Pat vismaigākais ādas atsvaidzinātājs var izjaukt ādas dabisko aizsardzību pret apkārtējās vides iedarbību. Tāpēc tā vietā ieteicamāks ir silts ūdens. Ar ūdeni var nomazgāt arī sejas tīrītāja un kosmētikas noņēmēja paliekas.
  • Saudzīgi nosusina seju mīkstā dvielī, to neberžot, jo āda var iekaist.
  • Jutīgai sejas ādai vienmēr jābūt labi samitrinātai. Tas padara to izturīgāku un pasargā no kairinātājiem, kas pastiprina ādas jūtīgumu. Sausums stimulē jutīgas ādas kairinājumu, tāpēc nedrīkst aizmirst lietot nearomatizētu mitrinātāju.

Mary Cohr iesaka:

 

Masque MultiSensitive 50MULTISENSITIVE MASK

Maiga nomierinoša maska jutīgai ādai ar atsvaidzinošu efektu, ar spēcīgiem  ingredientiem, kas atjauno ādas veselīgu  un svaigāku izskatu.

MultiSensitive Mask piedāvā divkāršo iedarbību: viņa nekavējoties samazina jutīgas ādas pazīmes. Strada tieši ādas iekšienē, lai to nomierinātu.Labākam komfortam taukskābes, kuras ietver Basijas sviestu, baro un mierina pat īpaši delikātu ādu.

 

 

 

 

 

 

Informācijas avots: http://www.irlaiks.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s