Kā tikt galā ar sausu ādu?

Sausa āda
Ja āda ir sausa kopš dzimšanas, tad jāiegaumē, ka tās tipu pilnībā nevar mainīt, tādēļ ir nepieciešama regulāra un šim tipam paredzēta ādas kopšana. Šādu ādu nepieciešams gan īpaši barot, gan mitrināt.

Sausa āda liecina par to, ka trūkst vai nu mitruma, spēka pretoties ārējās vides iedarbībai, vai arī ir pazemināta taukšūnu darbība. Ādas sausums var būt arī simptoms slimībai — tā var būt arī apsārtusi, iekaisusi, sakairināta, vienvārdsakot – jutīga. Bieži vien ādas sausums ir saistīts arī ar dažādām hroniskām ādas saslimšanām.

Dehidrēta ādadry-skin-main
Dehidrēts nozīmē — zaudējis mitrumu. Dehidrēta āda var būt gan taukaina un normāla, gan sausa tipa. Tā ir sekundāra īpašība, ar ko arī strādā kosmetologi un kas ir radusies kādu blakus apstākļu iedarbībā. Pastiprinātu ādas mitruma zudumu var veicināt:

  • regulāri solārija apmeklējumi;
  • sauss, kondicionēts gaiss;
  • diētas, straujš svara zudums;
  • lietojot diurētiskus līdzekļus;
  • zems hemoglobīns, anēmija, cukura diabēts un citas slimības.

Barot un mitrināt
Jebkura tipa ādu vajag gan barot, gan mitrināt. Tādēļ arī visi jaunākās pa¬audzes krēmi
satur gan barojošos, gan mitrinošos komponentus, mainās tikai to attiecība. Teiksim, ja mitrinošajā krēmā aptuveni 70% ir ūdens un 20 vai 15% taukvielu, tad barojošā krēmā šī proporcija ir apgriezta. Dalījums dienas vai nakts krēmos jaunākās paaudzes kosmētikā vairs netiek lietots, jo vairāku zīmolu kosmētikas ražotāji ir pārgājuši uz apzīmējumu – mitrinošie un barojošie krēmi. Piemēram, sausas ādas īpašniekiem rudenī ieteicamāk dienā ir lietot barojošu krēmu, kas vairāk pasargā no nelabvēlīgiem laika apstākļiem un aukstuma, turpretī naktī — mitrinošu krēmu, jo, sākoties apkures sezonai, ādai ir nepieciešama papildu mitrināšana.

Noderīgas vielas, ko meklēt kosmētikas sastāvā!
C vitamīns ir nozīmīgs dzelzs uzsūkšanās procesā, kā arī kalogēna, starpšūnu vielas biosintēzē. Tas ne tikai paaugstina organisma aizsargspējas pret saaukstēšanās slimībām, bet arī veicina audu reģenerāciju un normalizē kapilāru caurlaidību, saglabā ādas elastīgumu, novērš celulītu.
A vitamīns sargā ādu no izžūšanas un atsvaidzina sejas krāsu.
B2 vitamīns kopā ar B6 regulē tauku un mitruma saturu ādā, neļauj veidoties melnajiem punktiem, ārstē apsarkumus un sasprēgājušas lūpas.vitamins-intro-400x400

B6 vitamīns veicina nukleīnskābju veidošanos un aizkavē organisma novecošanās procesus, vājina ādas tauku dziedzeru sekrēciju.
E vitamīns uzlabo asinsriti, ādas nodrošināšanu ar skābekli un barības vielām, regulē šķidruma daudzumu audos, novērš vecuma plankumus un celulītu.
B5 vitamīns spēcina matus, dod tiem spīdumu, novērš priekšlaicīgu matu nosirmošanu.
Naktssveces eļļa piemērota sausai un jutīgai ādai. Eļļā esošas omega-6 taukskābes mitrina ādu, novēršot tās, un dziedē ekzēmas un dažādas ādas. Naktssveces eļļas piedevas ir dažādos kosmētiskos līdzekļos, bet to var lietot arī iekšķīgi (ir nopērkamas arī dzeramās kapsulas).
Keramīdi piedalās epidermas lipīdu barjeras veidošanā, regulē ādas šūnu atjaunošanos, novērš lobīšanos un pasargā ādu no atūdeņošanās.
Hiealuronskābe ir viena no dermas (ādas slāņu) sastāvdaļām, kuras daudzums ar gadiem samazinās, tādēļ veidojas krunkas. Hiealuronskābe ir spēcīgs antioksidants, kas uzlabo ādas hidratāciju. Viena hiealurdnskābes molekula ir spējīga piesaistīt 100 ūdens molekulu.

Informācijas avots: http://www.mammamuntetiem.lv

Mary Cohr iesaka:

tube%20Masq%20Hydrosmose

 

HYDROSMOSE CELLULAR MOISTURISATION MASK

Šūnu līmenī mitrinoša sejas maska ar Aquasmoses kompleksu, kas  nogādā ūdeni šūnās un mitrina ādu tās dziļākajos slāņos. Sastāvā esošais Šī (Shea) sviests mīkstina, nomierina un baro ādu. VIT E piemīt antioksidantiska iedarbība cīņā pret brīvajiem radikāļiem un kaitīgajiem UV stariem.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s