Skrubis vai pīlings?

Regulāra un pareiza ādas attīrīšana ir viena no svarīgākām skaistumkopšanas rituāla daļām.Tā palīdz saglabāt ādu gludu, zīdainu, veselīgu un jaunu. Šim nolūkam izmanto skrubjus vai pīlingus. Abi šie līdzekļi gan skrubis, gan pīlings dara vienu un to pašu darbu – noņem ādas raga šūnu kārtiņu. Līdz ar to, abi šie līdzekļi ādu arī atjauno, izlīdzina ādas toni un veicina straujāku šūnu atjaunošanās procesu, kā rezultātā āda kļūst vēl skaistāka un starojošāka. Taču starp šiem diviem produktiem ir ļoti būtiskas atšķirības– gan to sastāvā,%d1%81%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b1%d0%b0 gan arī veidā, kādā katrs no šiem līdzekļiem savu uzdevumu veic.

Skaidro Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Skrubis parasti ir masā – emulsijā, želejā, mazgājošā līdzeklī – iestrādātas abrazīvas daļiņas, piemēram, sāls vai cukura graudiņi, samalti augu kauliņi vai polietilēna granulas. Tie atšķiras pēc daliņu izmēriem un asuma (abarazivitātes).

Pīlings (no angļu valodas peel – atlupināt), savukārt ir dziļa ādas attīrīšanas procedūra, kurās laikā no ādas virsmas tiek atdalītas vecas mirušās šūnas, tās šķīdinot ar pīlinga sastāvā esošām keratolītiskām (šķīdinošām) vielām – skābēm vai enzīmiem.

Galvenais, kas jāņem vērā iegādājoties sejas skrubi vai pīlingu – konkrētās ādas jūtība. Iegādājoties sejas skrubi, jāpievērš uzmanība daļiņu abrazīvitātei. Būtiski sejai izvēlēties tādu skrubi, kas pēc iespējas mazāk skrāpētu ādu. Jūtīgo un plāno ādu īpašniecēm vislabāk derēs maigi enzīmu pīlingi, kas veidoti izmantojot augu enzīmus, piemēram, papaīnu (no papajas) vai bromelīnu (no ananasa). Šie enzīmu pīlingi darbojas līdzīgi kā augļskābes, taču to iedarbība ir maigāka.

 

Mary Cohr iesaka:

gentle radiance scrub mary cohrun Doux_Foliant_Lys

Lasīt vairāk:

https://marycohr.lv/produkti/sejai/adas-attirosie-lidzekli/

 

pēc materiāliem:

http://skaistumsunmode.espati.lv/index/view/raksts/SKRUBIS-un-PILINGS-sejas-adai—5-SVARIGAKIE-jautajumi-un-atbildes/id/2154/

http://www.tvnet.lv/egoiste/stils/74191-pilings_ja_velies_skaistu_adu_bez_ta_neiztikt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s